TESLA Supercharger v Čechách, Moravě i na Slovensku

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

TESLA SuperchargerAmerická automobilka TESLA MOTORS buduje v Evropě rozsáhlou síť superrychlých nabíječek TESLA SuperCharger. V České republice mají být 4, na Slovensku 2 a uvažuje se i o dalších.

Taková „super nabíječka“ s vysokým výkonem až 120 kW nabije TESLA auto již za neuvěřitelných 75 minut. Dojezd TESLY (v tomto případě Modelu S) na jedno nabití je 335 km u modelu s výkonem 65 kW a až 426 km u modelu s výkonem 85 kW. A to všechno zdarma, přátelé.

Z obrázku níže je vidět, že pokud TESLA splní svůj cíl a do roku 2016 opravdu vybuduje plánovanou síť super nabíječek, po koupi TESLA auta budeme moci jezdit skoro po celé Evropě zdarma a bez jakýchkoliv výdajů na pohonné hmoty. Přímo pohádková představa, ale zdá se být i opravdu skutečná.

xTechnology TESLA

Konečným výsledkem však nemá být vybudování supernabíječek jen v Evropě. TESLA totiž chce, aby majitelé jejich vozidel mohli jezdit zdarma nejen po celé Evropě, ale také i po Severní Americe a stejně i východní Asii. Strategické rozvrhutí nabíjecích stanic vám dopřeje bezproblémovou jízdu a minimální počet zastávek na cestě za vaším cílem.

Na obrázku také Tesla se slovenskou poznávací značkou
Vídeňský Supercharger. Na obrázku také Tesla se slovenskou poznávací značkou

Většina jejich supernabíjaček již dnes plní svůj účel a je tedy vysoce pravděpodobné, že po roce 2016 tu budeme mít skutečného giganta z oblasti elektromobilů. Bude jen těžké mu odolat.

TESLA N America

TESLA Asia

Zdroj: teslamotors.com, teslamotorsclub.com, redakce

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď