Výměna baterie iPhone 5 – Foto+Video návod

4.88 avg. rating (97% score) - 16 votes

Výmena baterie iPhone 5 – Foto+Video návod

Dříve než si zapnete nějaké video nebo video návod a než se pustíte do výměny baterie na iPhone 5, byste si měli přečíst pár stručných a praktických rad. Jde o maličkosti, které ale hrají velkou roli při celkové správné funkčnosti Vašeho jablečného miláčka. Všechna videa, které jsem na internetu našel nebo prostudoval neupozorňují na velké a malé šrouby při manipulaci s ochrannými plíšky kabelů. Dále problém silné lepicí pásky, která drží baterii pohromadě s kovovým krytem iPhonu; zda problém při snímání displeje, který se může při manipulaci tak snadno ohnout či prasknout. Konec konců i malý plíšek, držící pohromadě kabely od displeje a bránící tak jejich odpojením, ze základní desky ukrývá v sobě malé tajemství, které při shlédnutí mnoha videí jen tak lehce neodhalíte a proto je dobré se tímto detailům povenovať pořádně v tomto textovém foto + videonávodu.
[banner]
Videonávod, který hodnotím za nejlepší a který jsem našel na internetu je pak na konci tohoto fotonávodu.

!!! POZOR: Před samým úkonem by měl být iPhone zcela vybitý, nejlepší totálně, že se vám displej vůbec nerozsvítí. Predítete tak jakémukoli riziku možného výbuchu, ohně, nebo dokonce jiné chemické reakcí lithia, která může při nabité baterii vzniknout.

1. Použité nářadí seženete v dostupných internetových obchodech za 4,5 €, ale dají se sehnat i lepší a vybavenější – např. s kapsičkou a podobně, ale i levnější, nebo dokonce po kusech .. Jelikož jsem chtěl na tom co nejvíce nákladů ušetřit, považoval jsem tento poměr cena / kvalita za nejlepší. Baterii seženete stejně za 8, – € v dostupných internetových obchodech.

vymena baterie iphone 5

2. Vyberte simkartu

vymena baterie iphone 5

3. Odšroubujte dva hlavní šrouby.

4. Pomocí přísavky jemně vytáhnete displej. Pokud to nejde snadno, pomozte si plastickým dlátkem, a přejděte dokola celého obvodu displeje. V tomto kroku hrozí riziko ohnutí nebo prasknutí displeje, proto prosím dělejte tento úkon opatrně a pomáhejte si plastickým dlátkem.

vymena baterie iphone 5

vymena baterie iphone 5

5. Následuje odpojení displeje od základní desky; zde hlavně dbejte na velikost jednotlivých šroubů, protože dva jsou stejné a jeden je malinko větší. Proto je dobré si je před odšroubováním označit fixem.

6. Samotné odpojení kabelů dělejte tak jistě plastickým dlátkem, protože v případě zbytkové energie baterie a použití kovového šroubováku při odpojování kabelů – hrozí riziko zkratu.

vymena baterie iphone 5

vymena baterie iphone 5

7. Následuje odpojení kabelu baterky od základní desky. Postup je stejný jako při odpojování displeje. Šrouby nejsou všechny stejné (označit) a kabel odpojujte plastickým dlátkem.

vymena baterie iphone 5

vymena baterie iphone 5

8. Pokud jste již odpojili kabely displeje a baterie, chybí vám už jen vybrat starou baterii. Tento úkon vypadá na mnoha videích velmi jednoduše, no já sám jsem měl s tím obrovský problém. Jde o to, že baterie je přilepena silnou oboustrannou lepící páskou. Proto je dobře si baterii trošičku podebrat z horní a levé strany plastickým dlátkem (z dolní a pravé hrozí poškození některých kontaktů, proto horní a levá strana, kde je prakticky malý prostor na možnou manipulaci s plastickým dlátkem).

vymena baterie iphone 5

vymena baterie iphone 5

9. Pokud jste baterii úspěšně vybrali, můžete s radostí vložit vaši novou. Kablík od baterky přesně napasujeme a připojíme. Je třeba abyste cítili jemné ťuknutí připojení na základní desku jako potvrzení správného osazení kabelu. Jde to snadno zvládnout prsty.

vymena baterie iphone 5

10. Namontujeme zpět ochranné plíšky. Pozor na velikost šroubů!

vymena baterie iphone 5

11. Stejným způsobem jako u baterie, připojíme i kabely displeje. Při osazování tohoto plíšku si dejte pozor na jemné zahnutí na straně, kde nejsou šrouby. Toto zahnutí slouží kvazi jako pant, zda pojistka na pořádně připojení kabelů od displeje. V mnoha videích jsem viděl, jak někteří fachmani plíšek jen tak shora osadili a přišroubovali. To však není správné! Ve skutečnosti byste měli ochranný plíšek natáhnout na pant nejprve z levé strany. Plíšek Vám z tohoto důvodu, nebude doléhat na dírky jako u plíšků při kabelu od baterie, proto je dobré si ho přidržet jedním palcem, jak to dělám já na obrázku níže.

vymena baterie iphone 5

12. Při šroubování stejně pozor na velikost jednotlivých šroubů!

vymena baterie iphone 5

13. Pokud jste se úspěšně dostali až sem, zbývá vám už jen vložit displej. Zde vám poradím začít nejprve od vrchu (sluchátka) směrem k Home buttonu. Správné osazení displeje potvrzuje zdravé kliknutí a ťuknutí téměř ve všech jeho stranách.

14. Zašroubujeme dvě hlavní šrouby a výměna je hotová. Blahopřejeme! 🙂

Závěrem lze dodat, že jsem použil jen dva šroubováky z objednaného setu, stejně jako dvě plastické dlátka a jednu přísavku. Tu, pokud nějaké doma používáte na obkladačkách, také nemusíte objednávat.

Na konci slíbený videonávod. Pokud vám článek pomohl, potěší nás vaším lajkem, nebo share. Přejeme Vám krásný den.

Mohlo by vás zajímat: xRecepty.com, xFun.sk

4.88 avg. rating (97% score) - 16 votes